​ДІЙСТВО, ЯКЕ ЗАХОПЛЮЄ

​ДІЙСТВО, ЯКЕ ЗАХОПЛЮЄ

Учнів нашої школи завжди цікавили питання етнокультури, тому ми з великим задоволенням пішли на локацію «Етнокультурні регіональні особливості України».

О, тут було на що подивитись! Шість команд із різних міст області захищали свої роботи.

Учні Сонцівського НВК Покровського району задали тон усьому заходу, цікаво розповівши про весільні рушники Херсонщини і Донеччини. Ознайомили з їх орнаментами, техніками виконання, кольоровою гамою.

Крім того, вони розповіли про народні ремесла, про почуті легенди в дендропарку «Асканія-Нова».

А потім був виступ команди Іванопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Костянтинівської районної ради, який підкорив усіх: і учасників, і журі, і вболівальників. Це було справжнє дійство! Дівчата – талановиті акторки! Вони так передали глядачам обряд обжинок, що викликали бажання і собі вивчати обряди і брати у них участь. Всі одностайно визнали – їм бути переможцями!

І дійсно, переграти іванопільців не вдалося нікому, хоч гарними були виступи всіх шести команд.

Учні КЗ «Малоянисольська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. В.В. Балабана Нікольської районної ради Донецької області» розповіли про історію створення свого села греками-переселенцями із Криму, про місцеві легенди та гончарні вироби, якими славиться Малоянисоль.

Команда Костянтинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9 Костянтинівської міської ради ознайомила присутніх з українською рослиною-оберегом – калиною. Прозвучали пісні про калину. Ми дізналися про її лікувальні властивості. Цікавою була легенда про цей невибагливий кущ.

Дуже сподобався виступ учнів Кальчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Нікольської районної ради, з якого ми дізналися про символіку українського віночка, про рослини, які впліталися у нього, та їх значення. Крім того, у своєму виступі вони торкнулися і ляльок-оберегів, збагативши нас знаннями і в цьому питанні.

З виступу учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів № 21 Торецької міської ради ми дізналися про етнічний склад Донбасу та міста Торецька, про звичаї, обряди, традиції. Цікавою була інформація про писанки.

На нашу думку, виступи команд були святом як для учасників, так і для присутніх.

Учні ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 м.Торецьк

Логвиненко С., Кульмінська Е. та Новицька Т.

15:59
Нет комментариев. Ваш будет первым!