​ЗБЕРЕЖІМО ЗЕЛЕНІ ЛЕГЕНІ ПЛАНЕТИ!

​ЗБЕРЕЖІМО ЗЕЛЕНІ ЛЕГЕНІ ПЛАНЕТИ!

Присутні на локації «Навколишнє природне середовище, збереження та моніторинг рослинного різноманіття» поринули у світ флори. А допомогли їм у цьому сім команд з різних міст Донецької області, які захищали свої роботи на цій локації.

Учні Часовоярської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 Бахмутської районної ради звітували про поїздку до національних природних парків Закарпатської області. Вони вдало поєднали зібраний матеріал на Закарпатті з матеріалами досліджень, зробленими на Донеччині. Їм вдалося визначити сучасний стан популяції рідкісних і зникаючих видів флори обох регіонів. Юні дослідники ознайомили присутніх зі станом грунтів урочища «Чорні млаки». Вони провели оцінку забрудненості атмосферного повітря за допомогою лишайників, дослідили якість води тощо. Всіх зацікавили засоби відтворення популяції бурого ведмедя у НПП «Синевир».

ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20, м. Торецька звітували про поїздку до біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е.Фальц-Фейна. Разом з ними ми заочно помандрували неозорими степами заповідника, розглянули його рослинність, ознайомилися з лікарськими рослинами асканійського степу. Крім того, з’ясували, що при створенні дендропарку однією з основних рослин був дуб, дізналися про видове різноманіття цієї рослини у парку. А ще всіх вразила інформація про унікальне дерево гінкго білобу, яке є найстарішим на всій земній кулі.

Учні розповіли про Асканійський ковиловий степ і порівняли його зі степами Донецької області.

Цікавим був виступ клубу «Еколог» Бахмутського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради, учасники якого подали інформацію у вигляді пісні. А співати вони уміють так, що за душу бере! Вони розповіли про 12 пам’яток природи Бахмуту. А крім того, у них є чудові колекції комах і рослин, які вони самі створили.

Учні Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням торкнулися історії виникнення річки Бахмутки та Четверикова струмка, їх екологічного стану та про свою роботу з його покращення. Вони повідомили, що їхня територія одна із найзабрудненіших і потребує уваги як з боку керівництва міста, так і екологів. Їх проект «Живий струмок» якраз і торкається даних проблем.

Команда «Дивосвіт природи» Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ознайомила присутніх з лікарськими рослинами своєї маленької батьківщини, відомості про яких вони почерпнули із інтерв’ю зі своїми односельцями.

Учні Малинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів розповіли присутнім про пустош Круглу та її флору, прикрасивши свій виступ піснею на екологічну тему.

Команда Гродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів розповіли про історію своєї школи, яка почалася із закладки фруктового саду. А зараз, продовжуючи традиції своїх дідусів і бабусь, школярі цікавляться природою свого краю та впроваджують у життя проект «Квітуча шкільна планета».

Науковість робіт і гарне їх подання дали змогу команді із Часовояру отримати перемогу.

Учні ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 м. Торецьк

Тарасенко Д., Нестерець В., Самедов С.


16:52
Нет комментариев. Ваш будет первым!