Світ наповнений дивами

Тип статьи:
Авторская

Чуклінов Кирило

учень 5 класу Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Костянтинівської міської ради

Навколишній світ наповний дивами. Куди не глянь — диво! Краплинка роси на листку, сніжинки у повітрі, птахи у польоті, морський прибій ...

Кожен день проходить у навчанні, тренуваннях у спортзалі, заняттях у гуртках. Завжди кудись поспішаємо, не бачимо природи навколо себе.

А ти зупинись, придивись, прислухайся.

Навколо нас стільки прекрасного, незвіданого, а, значить і загадкового.

Дослідження рідної природи можна почати з власного двору чи дачної ділянки. Яких тільки рослин тут немає! Пригріє сонечко і пролісок боязко потягнеться до тепла і світла. Серед торішнього листя голубить перша весняна квітка, закивав своєю голівкою у такт мелодії пробудження. Тут же її підхоплять жовтоокі мати-й-мачуха. На усій клумбі різнокольорове розмаїття. Примула з'явилася, і килим став строкатіше. Дуже цікаво спостерігати за квітами в перебігу дня. Кульбаби, Іван-та-Мар'я і інші квіти прокидаються з сонцем, розкривають на оранку свої пелюстки. Немов намагаються, як можна більше ввібрати сонячного світла і тепла. Щоб не замерзнути довгої і ще холодної ночі.

А яка краса в пору цвітіння дерев! Аромат, — то ж який! Кожна квітка у яблуні або абрикоса не схожий на інший. З ароматом може змагатися лише аромат квітучого бузку. Ось і почалося літо.

Осторонь стоять великі берізки. Торкнеться вітер листя і затремтить берізка, заспіває гордовиту пісеньку. А ще вечірні сонце, схиляючись до сну, немов гребінець пропустить свої промінчики крізь листя, осяє берізку. Немов берізка наділа вечірнє плаття, шкода тільки бал триватиме декілька хвилин.

Поруч з альтанкою розкинула свої гілки шипшина. Розрослася сильно, розклала свої шати на лаві — немов купець. Кожна гілка вкрита трояндами. На показ виставила квіти, мовляв, милуйтеся! А восени порадує плодами.

Бджоли, метелики, оси раді такому буянню квітів, ароматів фарб.

Милуєшся такою зворушливою картиною і прихиляєшься перед природою.

Все тут продумано до дрібниць, все тут відбувається за своїми біологічним годинником, все тут прекрасно!

А ти можеш жити і не бачити нічого цього. А можеш, зупиниться, придивитися, прислухатися.

Якщо пощастить, можна сфотографувати і тварин. Соловей співає так голосно, так чисто, так неповторно! Кидаю усі справи, стою і слухаю. Велику кількість птахів можна бачити у дворі свого будинку: шпаки, горобці, сороки, горлиці, синички, зорянки і багато, багато інших птахів.

А он їжачиха тягне своє дитинча. Фиркає, колючками захищається, боїться людей, переживає за маленького їжачка.

Оса трудівниця-бджола, заповнює стільники, приносячи нектар з квіток саду. Шпаки розсілися на антенах і намагаються привернути мою увагу. Хочуть, щоб усі знали, що вони прилетіли, повернулися на батьківщину.

Кішка гріється на сонці, а кошенята граються у альтанці.

Одного разу я довго намагався з фотографувати жабу у ставку. «Модель» ніяк не могла зайняти виграшну позицію. Довелося трохи їй допомогти в пошуках. Фотографія вийшла чудова.

Цікаво спостерігати за змінами, що відбуваються у рослинному і тваринному світі.

Вони відчувають зміни у природі набагато раніше, ніж людина. Погоду можна передбачити за їхньою поведінкою: Вилізли дощові черв'яки на поверхню землі — дощ.

Птахи сидять на нижніх гілках і дивляться в одну сторону — до поганої, холодній погоді.

Квіти нахилилися до низу — до дощу.

Можна багато чому навчитися у братів наших менших!

Дивне поруч, який прекрасний цей світ. Давайте вчитися пізнавати світ.

Людина — частина природи, і ми повинні жити дружньо.

Нет комментариев. Ваш будет первым!