Лист маленьким українцям!

Тип статьи:
Авторская

Любі дітлахи, маленькі українці!

Пише Вам дерево «Акація». Звертаюся до вас із проханням допомоги в одній нелегкій, але життєво важливій справі.

Я- акація, яка росте на териконах Донеччини. Я – єдине дерево, яке виконує таку складну функцію як озеленення териконів (насипи породи), що є відходами вугільних шахт. Порода є найміцнішим грунтом і лише моє коріння може ухопитися за ці глиби, ще й видобувати для мене воду.

Я, як і мої браття, з ранку до пізнього вечора очищую повітря від важких металів, різних хімічних речовин, що є результатом життєдіяльності металургійних, коксових, хімічних та фармакологічних заводів, яких сила – силенна на Донбасі. Ці хімічні елементи отруюють ваше повітря і наше життя. А найважливіша моя функція в цьому складному людському світі є винищення, всмоктування радіаційних випромінень. Постійно виростаючі терикони, наче гриби, також мають у собі певну кількість радіації, яка несе ракові пухлини, смертельні хвороби для людини.

Я хочу, щоб ви знали, діти, і розуміли наскільки мій рід, ми – акації, важливі, необхідні для вас – людей! Це ми даруємо вам не лише естетичну красу, а й робимо свій внесок у здоров’я української нації. А зараз настала ваша черга допомогти лісам України.

Ми склали для юних жителів України пам’ятку. Пам’ятайте!

Приходячи до лісу на відпочинок:

  • Не руйнуйте молоді деревця;
  • Залишайте ліс таким, яким він був до вашого візиту!!!

ü Не залишайте сміття, воно може стати причиною пожежі в лісі;

ü Не залишайте склянки, скло, бо суха травичка швидко загоряється під склом від сонячних променів;

ü Не забувайте залити водою полум’я після приготування їжі;

Любі школярики!

Допоможіть озеленити Україну, посадіть кожен хоча б по одному деревцю чи то на галявині лісочку, чи то поряд свого населеного пункту: міста, села, чи то біля вашої домівки, під’їзду, чи то біля школи, чи то край дороги. Заохочуйте батьків, друзів, однокласників до цієї благородної, доброї та корисної справи!

Допоможіть нам, а ми обов’язково віддячимо вам!!! І наша планета ще багато тисячоліть буде ось такою

З повагою та надією, акації Донеччини!!!

Рижкова Катерина,

7 клас ЗОШ № 21

м. Торецьк, Донецька обл.

Нет комментариев. Ваш будет первым!