З джерела починається річка

Тип статьи:
Авторская

«З джерела починається річка»

Виконала: Андрусик Валентина, учениця 8класу МиролюбівськогоНВК.

Красноармійської районної ради Донецької області

Керівник: Зайцева Олена Володимирівна вчитель хімії, біології

Наш рідний край – маленька частка нашоїпрекрасної планети. Вивчаючи свій край, ми пізнаємо життяУкраїни. Як із тоненькогострумочка берепочаток велика річка так і наші знання про навколишнє середовище, водні багатства України, із спостережень досліджень беруть початок.Краса природи, її гармонія є основою естетичних почуттів і вражень.

Об’єктом нашого дослідження є вода із джерела села Миролюбівки Красноармійського району та річка Казенний Торець, яка протікає через село.

Метамоєї роботи – провести фізичний та хімічний аналіз якісті води в місцевому джерелі села Миролюбівка Красноармійського району та річки Казенний Торець

В ході роботи були поставлені наступні завдання:

1. Познайомитися з літературними джерелами про водні об’єкти Красноармійського району

2. Визначити фізичні та хімічні властивості води з джерела тарічки Казенний Торець, куди впадає джерело.

3. Визначити причини замулювання річки.

4. Скласти ботанічний список рослинності біля джерела і річки.

5. Провести очищення джерела від замулювання та сміття.

Природа щедра до нас. Те, що маємо, — усе від неї!

Одним із напрямків екологічної роботи в нашій школі – участь у заходах щодо відновлення та впорядкування місцевих джерел, по виявленню, вивченню та їх.

В результаті цієї роботи ми дізналися багато цікавого та повчального.

Нами були виявлені та досліджені джерела, розташовані в долині річки Казенний Торець, яка протікає через село Миролюбівку. Джерела розташовані на правому березі річки, в її долині. Ці джерела мають різний характер: вони дають початок струмкам та переходять у невеличкі болітця.

Пов'язуючи утворення та зв'язок джерел із геологічною бу­довою місцевості, ми зробили висновок, що ці джерела утворилися на схилах річкової долини внаслідок виходу на земну поверхню водоносного шару, що знаходиться над водотривким шаром, складеним із глини й граніту.

Наше джерельце несе свої стрімкі води, які потрапляють в річку Казенний Торець, яка починається в селі Гродівка Касноармійського району, а продовжує свій шлях за селом Миролюбівка в селищі Новоекономічне і далі.

Протяжність річки через Миролюбівку 3 км. Територія річки дуже заболочена та поросла очеретом, причиною цього стало утворення в 1973 році водосховища. Із історії нашого села ми дізнались, що у 18ст.(1727р) на території нашого села біля річки була навіть морська сторожа поблизу переправи через Казенний Торець. Тобто річка була повноводна та широка.

У зв’язку з тим, що на водний режим річки значний вплив мають промислові і побутові стічні води, тому вирішили провести дослідження нашого джерела та річки Казенний Торець.

Для визначення дебіту джерела ми вибрали ділянку там, де вода протікає в найбільш звуженому руслі. Поставили саморобний бляшаний жолобок, під струмінь води підставили посудину — мірне відро і за секундоміром установили час наповнення по­судини.

Щоб визначити якість води, ми занурили мірний стакан із прозорого скла в джерельну воду, набрали в неї води і встановили, що: колір води — прозорий, світлий, безбарвний; вода — жорстка, без запаху; смак — приємний, терпкуватий.

За допомогою водного термометра виміряли температуру води. Термометр опустили па глибину так, щоб він не торкався дна, тримали у воді його 3 хв. Температуру вимірювали на початку, в середині та в кінці джерела. Середня температура води у джерелі+ 50С.

Біля джерела посадили гілочки верби, майбутнє коріння яких утримуватиме землю, а крона притінятиме від жагучого сонця життєдайне джерельце.

Результати дослідів показують, що вода в Казенному Торці є найбільш забрудненою, вона має підвищено жорсткість, вміст нафтопродуктів, залізо, а також складі фосфатні та нітратні домішки, які на нашу думку потрапляють до неї з полів.

За допомогою універсального індикатора ми досліджували середовище у воді, індикатор змінився назеленувато-голубий, а це відповідає лужному середовищу рН=9.0. Можемо зробити висновок, що до води потрапляють калієві та натрієві селітри з поля, що надають воді лужне середовище.

Про результати наших досліджень в квітні 2013р. ми розповідали на районній учнівській екологічній конференції «Місце де ми живемо» .

В ході нашої роботи було зроблено наступне:

  • Біля джерела посадили гілочки верби, майбутнє коріння яких утримуватиме землю, а крона притінятиме від жагучого сонця життєдайне джерельце.

2.Організували рейди, в ході яких стежимоза чистотою прибережних смуг, адже чисті прибережні смуги- живі водні плеса і джерела.

3. Очистили від замулення, забруднення водне плесо.

Закликаємо і спонукаємо людей озирнутисянавкруги і зрозуміти, що природа в небезпеці. Вона кричить про це, бо хоче жити, щоб дарувати нам свою любов, своє тепло, свою красу, свій кисень.

Рятуймо Землю, рідний край

І про майбутнє теж подбай!

Нет комментариев. Ваш будет первым!