Сміттєзвалища – хвороба навколишнього середовища.

Тип статьи:
Авторская

Сміттєзвалища – хвороба навколишнього середовища.

Підготувала: Учениця 8 класу Миролюбівського НВК Покровської районної ради Донецької області Андрусик Валентина

Керівник: Зайцева Олена Володимирівна, вчитель хімії, біології

За останні двісті років населення Землі збільшилося ніж у три рази. Не стояв на місці і технічний прогрес: розроблялися нові території земель, будувались нові міста. При цьому погіршувалась екологія, на тілі нашої планети почали з’являтися сміттєзвалища, які ставали «язвами» навколишнього середовища. Спочатку вони виникали у великих містах але зараз їх можна зустріти на кожному кроці. На сьогодні в Україні проблема смітників – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Ця проблема настільки загальна не тільки в Україні, а й усьому світі.

У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів, починаючи від старих газет та журналів, порожніх консервних банок, пляшок, харчових відходів, обгорток та упаковок, закінчуючи битим посудом, зношеним одягом та поламаною побутовою чи офісною технікою. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці, біля торгових точок. Сміття утворюється і накопичується не лише у житлових приміщеннях, а й просто посеред вулиць, на узбіччі доріг, лісосмугах.

Викидаючи сміття, люди порушують один з основних екологічних законів кругообігу речовин у природі. Адже, вилучаючи з природи чимало речовин, людина змінює їх до невпізнанності повертає у природу у вигляді сміття, яке не розкладається на вихідні речовини природнім шляхом. Найбільша кількість відходів, що нас оточують – це папірці, обгортки з пластика, целофан.

В минулих роках ми брали участь у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН –Юніор» (практичний тур) на тему «Створимо карту сміттєзвалищ Красноармійського району», завданням цього конкурсу було знайти існуючі сміттєзвалища, подивившись на карту району з космосу, і те що ми побачили нас вразило. Ми вирішили з’ясувати з чого складається смітник у нашому селі Миролюбівці. Ось чому метою нашої теперішньої роботи стало дослідити, який вплив мають шкідливі речовини, які входять до складу пластикових пляшок на стан навколишнього середовища та на живі організми, в тому числі на людину; довести всім жителям села необхідність берегти навколишнє середовище, природні багатства; показати негативний вплив сміття на природу та на здоров’я людини; пояснити жителям наших сіл, селищ, міст, що найбільш небезпечна речовина для здоров’я та навколишнього середовища – це полімер.

Об’єктом нашого дослідження стало сміттєзвалище у селі Миролюбівка, яке знаходиться на в’їзді у село на узбіччі дороги.

Предметом дослідження є вплив пластикових виробів на навколишнє середовище та на живі організми.

В процесі нашого дослідження були поставлені наступні завдання:

 • Опрацювання літературних джерел з даної теми;
 • Огляд сміттєзвалища у селі Миролюбівка, визначення його розмірів.
 • Визначення складу сміття;
 • Визначення відсоткового складу пластикових відходів на сміттєзвалищі;
 • Дослідження речовин, які входять до складу пластикових пляшок, та
 • Дослідження шляхів утилізації пластику;
 • Зробити фото звіт по темі.
 • Опрацювали літературу з даної теми
 • Провели анкетування серед жителів села Миролюбівка, учнів школи, в ході якого були визначені основні шляхи утилізації сміття; жителі села запропонували заборонити вигрузку сміття будь-де, штрафи за смітники, організацію вивозу сміття, встановлення урн.
 • Провели виступ агітбригади на батьківських зборах із запрошенням голови сільської ради;
 • Відбувся конкурс малюнків на тему «Збережемо планету»;
 • Учні 7-9 класів виготовили листівки, буклети та розповсюдили їх серед жителів села;
 • Відбулося змагання по виготовленню поробок з вторинної сировини (пластику, пакетів).

їхнього впливу на навколишнє середовище.

В ході виконання поставлених перед нами завдань ми дізнались, що сміттєзвалище у селі Миролюбівка займає площу 5800 кв.м. Воно находиться між селищем Новоекономічне та селом Миролюбівка. Скільки ми не намагалися прибирати, проводити бесіди з жителями села, говорили з головою сільської ради, все рівно кожен раз після різних трудових десантів та допомоги сільського голови, смітник з’являється знову. І ці кучугури сміття виростають на очах, майже лежать посередині дороги, на висоті 1,5 метри. Люди не усвідомлюють, що ці відходи, які вони залишають не зникнуть на завтра, а будуть лежати в землі довгі роки і забруднювати грунт, воду, повітря. Всі тварини, рослини теж страждають від сміття. До складу сміттєзвалища входять побутові відходи, що утворились в результаті життєдіяльності людей та амортизації предметів побуту; промислові відходи, що утворились при виробництві продукту, або виконанні робіт, під час яких вони втратили свої споживні якості; сільськогосподарські, що утворились в сільськогосподарському виробництві; будівельні (відходи в процесі будівництва будівель споруд, виробництвa будівельних матеріалів); відходи споживання (вироби і машини, що втратили свою споживчі властивості в результаті фізичного і морального зносу). Більшу кількість з них займають побутові відходи, які становлять майже 50% сміття. Відходи з пластику займають 5% сміття. Сміття з пластику знаходиться у землі дуже багато років (100-200 р.р.) перш ніж розкластись, тим самим наносить велику шкоду навколишньому середовищу.

Особливою турботою держави повинна бути проблема утилізації побутових відходів з полімерів, що повинна проводитися на спеціальних переробних заводах з екологічною безпекою збереження середовища, особливо жилою зони людей.

В ході нашої роботи було досягнуто таких результатів:

Якщо говорити про результативність проведеної роботи, то за підтримки сільського голови смітник був розчищений але через деякий час з’явився знову. Хочу ще раз закликати всіх людей не звалювати сміття узбіч дороги та в лісосмугах. Природа – це наш дім, це наше середовище існування, харчування, духовного збагачення, а що робимо ми – ми цей дім знищуємо, своїми руками, не замислюючись, що крім нас в ньому ще живуть рослини і тварини. Давайте всі разом берегти те, що нас оточує та знаходити всі можливі шляхи утилізації відходів.

Нет комментариев. Ваш будет первым!