вивчення екологічного стану річки Калинівки

Тип статьи:
Авторская

Визначними краєзнавчо-географічними та історико-туристичними об’єктами є Кам’яні могили біля села Назарівка Володарського району, Скам’янілі дерева біля селища Олесієво-Дружківка, Крейдяні гори Краснолиманського району. Геологічна пам’ятка природи – Клебан-Бикське оголення нижньопермського періоду, що розташоване біля Клебан-Бикського водосховища на річці Бичок. Однією з притоків, що поповнюють води Клебан-Бикського водосховища, є річка Калинівка, що протікає вздовж сіл Калинове, Правдівка, Зоря, Олександро-Калиново.

Екологічний загін «ЮНЕК» ЗорянськоїСШ є ініціатором відродження та захисту річки та її мешканців. З цією метою діти роводять акції, в ході яких акцентують увагу населення селищ Калиново, Зоря, Правда на екологічний стан річки та звертаються про допомогу до населення та державних службовців.

Виток річки знаходиться в с. Калиново.Далі Калинівка протікає територією 4-х сіл: Правдівка, Зоря, Олександро – Калиново. Водна рослинність річки типова: рдест, роголисник, ряска. З рептилій зустрічаютьсявуж звичайний та водяний, змії, зустрічаються болотні черепахи та ондатри. Серед земноводних жаба зелена, чесночниця, червонобрюха жерлянка. Жаби приносять велику користь, знищуючи велику кількість комахо видних. Також дуже розповсюджена ящірка притка.Берегова зона налічує велику кількість різноманітних пернатих. Особливо розповсюджені качка кряква, нирок, чапля та велика кількість птахів, що гніздяться в береговій рослинності.

При вивченні фізичних характеристик води було виявлено наявність осаду, заіленості дна та паразитуючі форм рослинності, що вкривають підводні предмети: каміння, грунт та ін. Колір води характеризує її забрудненість.

Ці дослідження є свідоцтвом високого рівня забруднення води різного характеру: засмічення, наявність шкідливих органічних сполук та продуктів їх розкладу, що підвищують рівень солоності води. Значно знизилася швидкість течії.

Дощіта повені спричинюють вимивання ґрунту та заболочення русла річки та берегових лугів.

Подекуди на берегах річки зустрічаються місця сміттєзвалищ побутових відходів. На території села Зоря відбувається викид сточних каналізаційних вод у річку. Причиною цього є непрацююча очисна станція, що повинна обслуговувати 9 багатоквартирних будинків, школу, дитсадок.

Забруднені фекаліями та різноманітними сполуками стічні води є добрим середовищем для розмноження та існування багатьох видів хвороботворних бактерій і вірусів.Все це є причиною зниження чисельності та видового складу рослинного та тваринного світу. Річка та її мешканці вмирають!

Але так було не завжди. Калинівка кілька десятиліть тому річка була повноводною. Русло річки досягало глибини 2,5 м. та мала в деяких місцях ширину до 50 метрів. Старожили пам’ятають як вони рибалили, без остраху для життя купалися, використовували річкову воду для господарських потреб.

І хоча людська недбалість бездушно вбиває річку, її мешканці продовжують боротьбу за існування та благають про допомогу.

Нет комментариев. Ваш будет первым!