Дослідження Балки Великої на околиці с.Комишувате.

Тип статьи:
Авторская

Тема роботи: Дослідження Балки Великої на околиці с.Комишувате.

Роботу виконали: Бердник Олена та Таратута Дар'я

Донецьке регіональне відділення МАН України, відділ освіти Мангушської райдержадміністрації, Комишуватська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів. 10 клас.

Керівник роботи : Нижник Алла Василівна, вчитель біології та географії Комишуватської ЗОШ І-ІІІст.

Презентація роботи

Мета дослідження:

Дослідження яружно-балочного рельєфу, як одного з елементів природи рідного краю, визначення розмірів та біорозмаїття балки Великої на околиці с.Комишувате та впливу діяльності людини на формування малих форм рельєфу.

Актуальність теми:

Людська діяльність багато знищує природних ресурсів, нищить бездумно свою Землю і може настати незабаром такий час, коли природа повстане проти людей. То щоб цього не сталося, треба вже сьогодні задуматись над своєю діяльність і навчитися жити на планеті в гармонії з природою.

Методи:

  • Літературний метод (джерела інформації додаються);
  • Картографічний метод;
  • Експедиційні дослідження;
  • Описовий метод.

Структура та обсяг роботи:

Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури. Робота ілюстрована власним фотографічним матеріалом.

Світ прекрасний навколо тебе –
Сонце ясне і синє небо,
Птахи і звірі, гори і ріки –
Нехай він буде таким навіки.
Нехай людина добро приносить –
Бо світ навколо любові просить.

Однією з основних показників освіченості людини є знання про найближче географічне оточення – природу рідного краю. Найбільш ефективним є активне дослідження об’єктів рідної місцевості. Такі дослідження, які базуються на безпосередньому спостереженню природних процесі та явищ дозволяють краще розуміти останні, тобто не лише дивитися, а й бачити, не лише знати, а й розуміти.

Світ навколо нас сповнений таємниць і загадок. Людству відомо багато чого, але питання в тому чи зможе людство розпорядитися цими знаннями на благо собі і природі? Будь-яка діяльність людини пов’язана з використанням елементів природи.

Багато можливостей для пізнання природних процесів дає вивчення рельєфу, одним з яких є яружно-балочний, пізнання якого є запорукою формування цілісного уявлення про природу рідного краю.

Об’єкт дослідження: Велика балка с.Комишувате і використання зібраних даних для пізнання природи рідного краю шляхом поглибленого вивчення окремих її елементів.

В своєму досліджені ми вивчили рельєф балки та біорозмаїття даного об’єкту.
Основними методами досліджень є польові методи, картографічні спостереження, аналіз, систематизація, а також метод вивчення наукової літератури.

ВИСНОВКИ

Ми прийшли на цю землю, щоб жити, працювати, розвиватися, творити. Але ніколи не забуваймо про те, що кожен із нас і всі ми разом – невід’ємна частинка матінки – природи. Без неї ми ніщо, бо обійтися ніхто з нас не може ані без води, ані без повітря, ані без Сонця, ані без її щедрих дарів, якими вона нас годує.

Людська діяльність багато знищує природних ресурсів, нищить бездумно свою Землю і може настати незабаром такий час, коли природа повстане проти людей, щоб людство задумалось, що наша Земля жива, що вона вимагає до себе кращого ставлення і накаже людей. То щоб цього не сталося, треба вже сьогодні задуматись над своєю діяльність і навчитися жити на планеті в гармонії з природою, не тільки споглядати її красу і користуватись її благами, але й дбати про її цілісність і непорушність, відчувати її потреби, прислухатись, про що співає Земля.

Ми прийшли на цю Землю, щоб нести добро, любов, радість, а не розруху, вбивство, ненависть, жадобу до багатства. Діяльність же людини призводить до порушення екологічної рівноваги в природі, до прогресивного розвитку природних процесів, що ускладнюють життя або становлять загрозу для людини. Це, приміром, землетруси, повені, посухи, бурі, стихійні пожежі, вогнища інфекційних захворювань. Вивчення природи дозволяє зменшити ризик природних небезпек і забезпечити біологічне існування людини як часточки природи.

Он повзе мурашка,

Он хлюпоче річка.

Не зривай ромашку,

Не топчи травичку.

В зелені діброва,

В китицях ліщина.

Глянь яка чудова наша Україна.

Журавлі над лугом

Линуть рівним клином.

Будь природі другом ,

Україні – сином (Анатолій Камінчук )

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

Нет комментариев. Ваш будет первым!