Рослини-ефемероїди

Тип статьи:
Авторская

Пошуково — дослідницька робота

«Рослини – ефемероїди»

Автори: Денисюк Дмитро, учень 8 класузагальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 6 Покровської міської ради; Наумова Софія, учениця 5 класузагальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 6 Покровської міської ради.

Науковий керівник: Шамрай Інна Анатоліївна, вчитель біології загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 6 Покровської міської ради

Мета роботи – вивчення видового складу рослин-ефемероїдів в ході весняної експедиції до прилеглих територій НПП «Святі гори».

Об’єкт дослідження – ранньоквітучі рослини.

Предмет дослідження – видовий склад рослин.

Завдання:

  • розкрити поняття «рослини – ефемероїди»;
  • дослідити видовий склад ранньоквітучих рослин в дикій флорі в період весняних канікул (01-09.04);
  • навести опис морфологічних, біологічних особливостей цих рослин;
  • встановити наявність рослин первоцвітів з Червоної книги України (Червоного списку Донецької області)

Вступ

На хвилину замисліться, а що вам відомо про окремих представників квітчаного братства рідної природи, про квіти наших лісів, лук, полів? Мабуть не також й багато. А про них варто знати більше. Адже, що не рослина, що не квітка – то інша життєва повість, інші особливості, характер, використання. Ще далеко не всі таємниці відкриті! Ніщо не може замінити почуття, які виникають, коли стоїш у весняному лісі і бачиш неперевершену красу ранньоквітучих рослин.

Стрімкий розвиток соціальних мереж і Інтернету відриває дітей від процесу пізнання природи, обмежуючі формування навичок юного дослідника-натураліста. Чому особлива увага приділяється саме рослинам первоцвітам? Враховуючі їх особливості, саме вони знаходяться під найбільшою загрозою зникнення. Нове покоління може стикнутися з відсутністю можливості спостерігати ці рослини в дикій природі взагалі. Тому пізнання біологічних особливостей цих рослин шляхом практичної діяльності, розповсюдження інформації про необхідність їх охорони та захисту сприятиме прищепленню формуванню екологічної культури і зберіганню ефемероїдів в дикій природі.

Робота складається з 2 розділів.

У першому розділі «Географічне положення експедиційної стоянки» надається інформація про фізико-геграфічне положення території та її історичні особливості.

У другому розділі «Ефемероїди» у першій частині розкривається поняття про рослини ефемероїди, у другій – надається характеристика поширених ранньоквітучих рослин досліджуваної території, їх охоронний статус.

Робота містить висновки, додатки, список використаних джерел.

Практичне значення роботи полягає у створенні каталогу ефемероїдів, які можна спостерігати під час весняних експедицій, презентації з метою популяризації туристичного краєзнавчого руху та пошуково-дослідницької діяльності серед школярів.

Посилання на презентацію http://bit.ly/2rZzqZQ

Нет комментариев. Ваш будет первым!