ГІДРОЛОГІЧНІ РЕКРЕАЦІЙНІ РЕСУРСИ БАХМУТСЬКОГО КРАЮ

Тип статьи:
Авторская

ГІДРОЛОГІЧНІ РЕКРЕАЦІЙНІ РЕСУРСИ БАХМУТСЬКОГО КРАЮ

Автор – Демянова Таісія Олександрівна

Донецьке вище училище олімпійського резерву ІМ. С.БУБКИ

Науковий керівник – викладач Чайка Наталя Петрівна

В реалізації заходів, спрямованих на підвищення рівня здоров'я населення, не можна обмежуватись діяльністю тільки медичних закладів. Необхідний широкий комплекс заходів, які б охоплювали практично всі сторони діяльності сучасної людини. В цьому зв'язку великого значення набуває організація повноцінного і ефективного відпочинку населення, який розглядається як активна діяльність з профілактики, відновлення і підтримки необхідного рівня фізичного і психічного здоров’я.

В організації відпочинку особлива роль належить водним об’єктам. Можливість займатися різноманітними видами спорту, мікрокліматичний комфорт, естетична дія берегових мальовничих ландшафтів, зміна вражень – все це, діючи в комплексі, сприяє тому, що водойми цілком можна вважати природними лікувальницями.

В місті Бахмут Донецької області є такі гідрологічні об’єкти: природний – річка Бахмутка, штучні – Восьмий, Північний, Трубний ставки, Дамба та Кар’єр.

Водні рекреації включають різні види відпочинку: купання, рибальство (з судна, з берегу, з льоду), відпочинок на веслових суднах тощо.

Наше місто розташовано в долині річки Бахмутки, це права притока Сіверського Дінця. Назва річки походить від степових коней бахматів, які паслись на її берегах. Раніше річка була судноплавною, але завдяки господарської діяльності людини дуже змеліла.

Люди, що живуть біля річки, переказують легенду про похований скарб на дні річки. Колись давно Бахмутка (стара назва — Бахмут) була ніби настільки повноводною, що по ній ходили судна. І буцімто там затонув корабель (або човен) із золотом. Опісля здобуття Україною незалежності одна іноземна фірма (з Японії) пропонувала місцевій владі безкоштовно розчистити річку та зміцнити береги, але за однієї умови: все, що японці там знайдуть — належатиме їм. Місцева влада відмовилася, тим самим посилюючи правдоподібність міфу.

У вересні 2013 року почались очисні роботи у руслі Бахмутки. Тепер від Миколаївського мосту до дерев’яної церкви красива набережна – улюблене місце відпочинку мешканців нашого міста.

А тепер про наш кар’єр. Якою б могутньою не була людина, природа рано чи пізно бере своє. Затоплені кар’єри яскравий тому приклад. Тут можна спостерігати як природа впевнено відвойовує панування над територією минулих техногенних розробок. Зазвичай котловани заповнюються підземними водами. В результаті з’являються чисті водоймища з прозорою водою и гарною природою навкруги. Цим і привабливі такі міста для бажаючих відпочити за містом. Біля них відроджується степова рослинність: полин, еспарцет, донник, кермек, коров’як, типчак, сокирки.


Чудо створене працьовитими руками людей Донбасу: серед безкрайніх донецьких степів – голубі озера з прозорою чистою водою такої якості, що позаздрив би навіть сам Жак-Ів Кусто…

Можна організувати свій відпочинок на будь-який смак. Пропонуємо екологічну тропу, пов’язану з водними ресурсами нашого міста. Тут можна побачити черепах біля річки Бахмутки, різноманітних птахів – крякву, лисуху, нирків, лебедів на ставках, а також познайомитися зі степовими рослинами.

Вивчаючи пізнавай, пізнаючи розвивайся!
Нет комментариев. Ваш будет первым!